Łatwo nie było. Ale w końcu udało się sfinansować wymarzony wyjazd. Warto więc już cieszyć się nadchodzącymi wakacjami, a nie stresować tym, co jeszcze „trzeba” zrobić przed urlopem.

Akcja bikini

Każdy czas jest dobry na odchudzanie, ale to teraz kluby fitness i ścieżki biegowe wypełniają się po brzegi tymi, którzy chcą schudnąć przed wyjściem na plażę. Zmartwimy was – w pierwszych tygodniach ćwiczeń tak naprawdę przybierzecie na wadze! To kwestia przyrostu masy mięśniowej oraz zwiększonego apetytu. Jeżeli więc chcesz zrobić coś dla swojej kondycji, co nie uszczupli finansów, to posprzątaj przed urlopem mieszkanie. Będzie Ci przyjemnie wrócić do czystego.

Akcja pakowanie

W tym roku spakuję się wcześniej! Co roku obiecujesz sobie to samo? Teraz to zrealizuj. Im lepsze przygotowanie, tym mniej stresu przed wyjazdem. Na ostatnią chwilę kupuje się szybko, drogo i bez namysłu. Nie przesadzaj z kupowaniem niepotrzebnych produktów, bo przekroczysz wakacyjny budżet już przed ich rozpoczęciem. Niech każdy uczestnik wczasów będzie odpowiedzialny za „coś”. Spiszcie wszystko dwa tygodnie wcześniej. Pranie zrób minimum 3 dni wcześniej. Zapłać rachunki. Nie zapomnij o zwierzakach domowych. Zostaw je z kimś kogo już znają. Jeżeli jedziesz pod namiot – sprawdź sprzęt campingowy.

Uff….i w końcu odpoczynek

Zaplanuj każdy dzień urlopu. Dziwnie to brzmi? Nie zmarnuj jednak tych pięknych chwil, zwłaszcza jeżeli masz np. tylko tydzień wolnego. Nie każdy może pozwolić sobie na 3 tygodniowy wypoczynek, który jest zalecany przez specjalistów – pierwszy tydzień to detoks, drugi odwyk, a trzeci to dopiero właściwy odpoczynek. Wyjeżdżasz z przyjaciółmi? Uważaj z balangowaniem, bo nie warto wracać bardziej zmęczonym niż się wyjechało. Jeżeli podróżujesz z rodziną, ustalcie które dni spędzicie na plaży, a które przeznaczycie za zwiedzanie. Poza wartościowym czasem spędzonym razem, może warto aby każdy z rodziców (zwłaszcza małych dzieci) miał dzień tylko dla siebie?

I przede wszystkim – bawcie się dobrze!

Pomysły na wakacje znajdziesz tutaj.