Podczas gdy jedni odpoczywają, Ty wykorzystaj lato na podreperowanie domowego budżetu. Sprawdź jak to zrobić.

Prace dorywcze

Latem łatwo znajdziesz zatrudnienie podczas prac sezonowych w rolnictwie. Także w ogrodnictwie potrzebni są pracownicy, bo to czas zbioru owoców i warzyw. W mieście nie powinno być problemu ze znalezieniem pracy na budowie, w supermarkecie, w usługach (np. gastronomii, hotelarstwie). Jeżeli nie chcesz szukać sam, to zgłoś się do agencji pracy tymczasowej. Praca dorywcza np. w fabryce, może z czasem przekształcić się w stałe zatrudnienie.

Trampolina do kariery

Kiedy stali pracownicy idą na urlop, pracodawcy szukają praktykantów. Pamiętaj – staże nie są tylko dla młodych osób. Firmy coraz częściej doceniają pracowników z doświadczeniem życiowym, bo lepiej radzą sobie w trudnych sytuacjach. Wakacyjna praca może być dla Ciebie szasną powrotu na rynek pracy. W końcu dla chcącego nic trudnego!

Domowe półkolonie

Szkoły zamknięte. Nie wszystkich pracujących rodziców stać na wysłanie dzieci na kolonie czy obóz. Jeżeli nie pracujesz, to zaproponuj znajomym, że zajmiesz się ich pociechami. Ustalcie wynagrodzenie i Twoje obowiązki. Przecież poradzisz sobie z kilkoma ancymonkami! Mieszkasz na wsi – weź dzieci do lasu, zróbcie zielnik, urządzajcie podchody. Mieszkasz w mieście – idźcie do kina, na basen, do parku.

Tak zarobione, dodatkowe pieniądze możesz przeznaczyć np. na wcześniejszą spłatę zobowiązań. Jeżeli jeszcze coś Ci zostanie wyjedź na weekend – zasłużyłeś!