Doradcy firm windykacyjnych próbują na różne sposoby zachęcić Cię do spłaty zadłużenia. Czy znasz wszystkie stosowane przez nich rozwiązania?

Pokaż się od najlepszej strony – wpłata uwierzytelniająca

Jeżeli Twoje zadłużenie trafiło do firmy windykacyjnej, to podczas negocjowania warunków spłaty (np. rozłożenia na niskie raty) doradca klienta może oczekiwać wpłaty uwierzytelniającej. Ta wpłata ma pokazywać zaangażowanie w sprawę i chęć współpracy z Twojej strony. Jeżeli dotrzymałeś danego słowa i wpłaciłeś do danej daty określoną kwotę, to uwiarygadnia Cię jako Klienta i poprawia Twoją pozycję przetargową. Możesz w ten sposób wynegocjować dłuższy okres spłaty, a tym samym niższe raty.

Promocja, czyli zaniechanie części zadłużenia

Windykator może zaoferować Ci zaniechanie części zadłużenia i rozłożenie pozostałej kwoty na raty. Niestety nie jest to oferta kierowana do wszystkich Klientów, tylko np. do tych którzy nie zalegają ze spłatą rat. Zatem jeżeli spotkasz się z taką „promocją”, to warto z niej skorzystać, bo najczęściej jest dostępna tylko w ograniczonym czasie.

Blender za sumienność, czyli programy lojalnościowe

Wiele firm windykacyjnych przyznaje Klientom za regularne wpłaty, punkty w programach lojalnościowych. Wymienia się je na nagrody np. sprzęt AGD, multimedia, zabawki dla dzieci. W ten sposób windykatorzy chcą docenić regularnie spłacających raty. Przemyśl uczestnictwo w takim programie lojalnościowym, bo skoro i tak spłacasz zadłużenie, to dlaczego na tym nie skorzystać?

Sprawdź jakie nagrody czekają na Ciebie w katalogu Klubu ULTIMO.