dentysci finansów

Każdy z nas na pewno spotkał się z problemem dziury w zębie. Bolesna sprawa. Co wtedy zrobić? Z doświadczenia wiemy, że najlepiej udać się do specjalisty, nie ignorować problemu, nie udawać że go nie ma, bo i tak sam nie minie.

Czy Wy również nie lubicie chodzić do dentysty, unikając i odwlekając wizytę w czasie, przedkładając nad to inne wydatki, aż do momentu, gdy dalsze odwlekanie jest już niemożliwe? Kiedy okazuje się, że na „bezbolesne” załatwienie sprawy jest już za późno, a  koszt wizyty jest już bardzo wysoki i mocno nadwyręża nasz budżet domowy. Czy również traktujecie wizytę w gabinecie dentystycznym jako „zło konieczne”? A czy czasem nie jest tak, że strach towarzyszy nam tylko na początku, a po chwili zostaje zastąpiony poczuciem ulgi, uniknięciem bólu, szerokim uśmiechem?

Podobnie ma się sprawa z dziurą w naszym domowym budżecie w postaci długu – nie zniknie, jeżeli będziemy ją ignorować. Tutaj też potrzebna jest chęć i pomocna dłoń specjalisty, który znajdzie skuteczną receptę jak wyjść na finansową prostą. Czy podobne skojarzenia jak przed wizytą u dentysty nie rodzą się w Waszych głowach, kiedy dzwoni telefon czy otrzymujecie korespondencję z firmy windykacyjnej? Analogii pomiędzy dentystą a firmą windykacyjną jest wiele. Dentysta to zawód wymagający wiedzy i doświadczenia. Podobnie jak dentysta, Doradca musi mieć wiedzę popartą doświadczeniem. Pozwoli to w pierwszej kolejności na zbadanie i zrozumienie sytuacji finansowej osoby zadłużonej, postawienie właściwej diagnozy i zaplanowanie odpowiedniego procesu „leczenia”, czyli wyjścia z trudnej sytuacji. Po czym wspólnie zostanie przygotowany optymalny plan spłaty zadłużenia. Dlatego należy pamiętać, że zawsze warto rozmawiać, bo nie ma innej możliwości jak się dogadać. Nie bądźmy przysłowiowo mądrzy po szkodzie, nie lekceważmy problemu, bo to się po prostu nie opłaca. Po fakcie zawsze się staje oczywiste, że można to było załatwić szybciej, bez problemu, i mniejszym kosztem.

Zadaniem dentysty, jak i doradcy firmy windykacyjnej jest pomóc osobie, która znalazła się w potrzebie, zrozumieć jej problem, pomóc go rozwiązać oraz doradzić co robić w przyszłości, żeby uniknąć, podobnej sytuacji.

Ze spłatą długów i wizytą u dentysty jest podobnie – nikt tego nie lubi, ale po wszystkim można się szeroko uśmiechnąć!

Więcej o wyjściu na finansową prostą przeczytasz tutaj.