1. Informuje o zadłużeniu

Doradca firmy windykacyjnej ma obowiązek poinformować Cię o wysokości zadłużenia i wszystkich szczegółach z tym związanych, np. dacie powstania długu, jego źródle.

  1. Oczekuje spłaty

Zadaniem Doradcy Klienta jest dogadanie się z Tobą w celu rozpoczęcia spłaty zadłużenia. Jemu także zależy na tym, abyś wyszedł na finansową prostą, bo rozliczany jest z tego jak poradzisz sobie ze spłatą. Jedziecie na jednym wózku.

  1. Motywuje do działania

Profesjonalne firmy windykacyjne posługują się scenariuszami rozmów windykacyjnych zgodnych z Zasadami Dobrych Praktyk Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Nad ich przestrzeganiem czuwa Komisja Etyki. Zatem nie ma mowy o przysłowiowym „straszeniu”.

  1. Edukuje i wspiera

Owszem Doradcy Klienta posługują się argumentami, które mają zmotywować Klientów do spłaty i uchronić ich przed etapem prawnym windykacji. Wspomniane argumenty mają także na celu edukowanie osób zadłużonych. Doradcy Klienta pomagają na co dzień tysiącom osób, także tym w najtrudniejszych sytuacjach życiowych, związanych z zawirowaniami finansowymi. Warto skorzystać z ich wiedzy na temat finansów osobistych i zarządzania domowym budżetem.

  1. Analizuje Twoją sytuację finansową

Denerwujesz się jeżeli doradca firmy windykacyjnej pyta Cię o zarobki czy koszty utrzymania? Robi to nie z własnej ciekawości, ale po to aby dopasować ofertę spłaty zadłużenia do Twojej sytuacji finansowej. Warto skorzystać ze spłaty w ratach, którą przedstawia nam doradca. Możesz przedstawić także swoją propozycję wysokości rat. Na pewno uda Wam się wspólnie wypracować plan wyjścia z długów.

  1. Po prostu chodzi do pracy!

Zwykle nie jesteś przychylnie nastawiony do kontaktu z windykatorem, bo temat zadłużenia nie należy do najprzyjemniejszych. Pamiętaj jednak, że ci ludzie, wykonują po prostu swoją pracę, a docelowo gracie przecież do jednej bramki. Im szybciej dogadasz się z Doradcą Klienta firmy windykacyjnej, tym szybciej pozbędziesz się zadłużenia.

Więcej informacji o tym jak się dogadać z firmą windykacyjną znajdziesz tutaj.