Dobre oszczędzanie

5 sposobów na finanse w dobrej kondycji

Na wiosnę wszyscy dbają o formę i też Cię do tego zachęcamy. My jednak  bardziej znamy się na finansach i mamy dla Ciebie kilka rad dotyczących tego jak zadbać o inną ważną kondycję – kondycję finansową. Jesteś przekonany, że będąc zadłużonym nie możesz oszczędzać? Przeczytaj nasze wskazówki i zmień zdanie. Bo w portfelu nawet małe zmiany przynoszą wielkie efekty.

  1. SPISUJ I KONTROLUJ

Jak i w sporcie, tak i w finansach dyscyplina to podstawa. Spisuj codziennie wszystkie wydatki. Podziel je na kategorie np. spożywcze, chemia domowa, odzież czy rozrywka. Zaplanuj ile wydasz na nie w danym miesiącu. Tym sposobem będziesz wiedział, że np. 25 kwietnia masz jeszcze 50 zł, które zaoszczędziłeś na spłatę długu. Wydaje Ci się, że spisywanie wydatków jest czasochłonne? Na początku pewnie tak, ale po miesiącu sam stwierdzisz, że warto. Jeżeli nie po drodze Ci z zeszytem i ołówkiem, to skorzystaj z gotowych aplikacji do kontroli wydatków.

  1. DOGADAJ SIĘ

Twoje finanse, jak mięśnie sportowców, powinny rosnąć w siłę. Ale jak to zrobić kiedy w portfelu dziura? Przede wszystkim – zapanuj nad finansową rozsypką. Dogadaj się z ULTIMO na spłatę zadłużenia w niskich ratach. Dzięki spisywaniu wydatków wiesz już na czym stoisz i ile miesięcznie możesz przeznaczyć na regulowanie zobowiązań. Pamiętaj, aby kwota na spłatę raty była zawsze zabezpieczona w Twoim budżecie. Zrób wszystko, aby taką sumę odłożyć.

  1. SZUKAJ OSZCZĘDNOŚCI

Jeżeli stan Twoich finansów nie pozwala na spłatę nawet niskiej raty, to załataj dziury w portfelu. Każdy ma jakieś mniejsze lub większe nałogi. Dla jednego będzie to paczka papierosów dziennie, a dla kogoś innego fast food, kawa na mieście czy słodycze. Policz ile możesz zaoszczędzić i pomyśl jak w ten sposób poprawisz kondycję finansów i swoją. Szukaj dalej. Dojeżdżaj do pracy rowerem lub spaceruj jeżeli odległość na to pozwala. Zaoszczędzisz na paliwie lub biletach MPK. Może warto pomyśleć o zmniejszeniu ilości spożywanego mięsa? Zyska Twój portfel i zdrowie. Jeżeli takie zmiany nie pozwalają Ci nadal sfinansować raty, to poszukaj innych źródeł dochodu np. dodatkowej pracy.

  1. SZUKAJ WSPARCIA

Nie potrafisz sam zadbać o stan portfela? Na pewno wśród bliskich jest osoba, która chętnie Ci pomoże. Może ktoś zawodowo zajmuje się finansami i chętnie podzieli się wiedzą. Poszukuj cennych informacji na blogach finansowych i w poradnikach. Czytasz ten tekst, więc jesteś już na dobrej drodze. Pamiętaj, doradcy firm windykacyjnych doradzają tysiącom Klientów w trudnych sytuacjach, więc z ich doświadczenia także warto skorzystać. Przecież w ich interesie jest także aby Twoje finanse były w dobrej kondycji, a rata zadłużenia spłacana regularnie.

  1. CIESZ SIĘ SPOKOJEM W FINANSACH

Wydatki pod kontrolą, ugoda z firmą windykacyjną zawarta? Teraz możesz pójść krok dalej. Wyznacz jakiś naprawdę przyjemny cel oszczędzania – np. weekendowy wypad w góry czy nad jezioro. Jeżeli radzisz sobie z odkładaniem na ratę, to dlaczego miałbyś nie zaoszczędzić na małe wakacje, które przecież należą się każdemu.

Kiedy jesteś początkujący, dbanie o dobrą kondycję finansów może być trudne. Dlatego nie traktuj się zbyt surowo, ale również nie odpuszczaj! Bo trening czyni mistrza. I przypominamy – nigdy nie wydawaj kwoty przeznaczonej na spłatę raty na inny cel. To ma być zawsze Twój priorytet.

Wiemy jednak, że w życiu różnie bywa. Czasem zdarzają się nieprzewidziane wydatki, trudne sytuacje. Warto wtedy ponownie przeanalizować swoje dochody oraz wydatki i sprawdzić czy będzie Cię stać na zaciągnięcie pożyczki i spłatę jej raty. Zawsze pożyczaj odpowiedzialnie.

Zdobądź pieniądze, które pomogą Ci sfinansować nieprzewidziane wydatki. Sprawdź pożyczkę w TAKTO FINANSE www.taktofinanse.pl.